Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Seno cīņu grupa “Kāvi”

Ap 2010. gadu daļai sākotnējā primitīvistu grupas domubiedru sastāva biedru radās vēlme pamēģināt piedalīties arī viduslaiku vēstures un rekonstrukcijas pasākumos.

Tā kā dzīvās vēstures pasākumi lielākoties saistās tieši ar seno cīņu  inscenējumiem, turklāt vairāki tā laika grupas sastāva dalībnieki jau agrāk bija nodarbojušies ar gan sporta, gan vēsturisko paukošanu, gan pēta senā bruņojuma lietas, tādēļ tika nolemts nedaudz nopietnāk padarboties arī ar  Eiropas vēsturisko cīņu mākslām un dažādu gadsimtu bruņojuma rekonstrukcijām.

Kādu laiku grupai nebija atsevišķa nosaukuma, tomēr 2010. gada vidū “atnāca” nosaukums “Kāvi“.   Grupas akīvākais periods bija no 2010. līdz 2015. gadam

Lai gan šobrīd grupa kaut kas atsevišķs nav aktīva, daļa tās biedru kopš 2015. gada ir iekļāvušies biedrībā “Latvijas Arheoklubs“,  kur turpina praktisko darbošanos pie sev interesējošo tēmu izpētes, tajā skaitā par tām, kas attiecas uz seno bruņojumu, kā arī turpina pagātnes izziņu caur eksperimentālās arheoloģijas skatījumu.

 

Paraugdemonstrējumi Rīgas pils pagalmā 2011. gadā.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: