Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Seno cīņu un dzīvās vēstures grupa “Kāvi”

Aptuveni gadu pēc sākotnējā sastāva izveidošanās (ap 2010. gada sākumu), daļai mūsu biedru (pamatā puišiem) radās zināma vēlme piedalīties arī ar viduslaiku vēstures publisku atveidošanu un rekonstrukciju saistītos pasākumos (t.s. living history, jebšu dzīvā vēsture).

Tā kā viduslaiku dzīvās vēstures pasākumi mūsdienu cilvēkam pārsvarā saistās ar dažāda līmeņa teatralizētiem divkauju un kauju inscenējumiem, turklāt vairāki grupas dalībnieki jau agrāk bija nodarbojušies ar gan sporta, gan vēsturisko paukošanu, gan pēta senā bruņojuma lietas profesionāli, tādēļ tika nolemts nedaudz zinātniskā paspēlēties arī ar dažādām tagad tik populārajām Eiropas vēsturisko cīņu mākslām un dažādu gadsimtu bruņojuma rekonstrukcijām.

Tā kā sākotnējais grupas pagaidu nosaukums īsti neatbilda tam, ko sabiedrība pārsvarā vēlās redzēt dažādos viduslaiku festivālos un pilsētu svētkos, tika nolemts atrast arī tādu popsīgāku nosaukumu tieši cīņu grupai, ar kuru laiku pa laikam pie attiecīgas vēlmes šad tad iestartēt arī kādā attiecīgas tematikas publiskas “izrādīšanās” pasākumā.

Ilgu laiku šai grupai nebija atsevišķa nosaukuma, tomēr 2010. gada pirmajā pusē atnāca arī meklētais nosaukums “Kāvi“.

Tā nu ar šo nosaukumu daļa mūsu biedru laiku pa laikam piedalās dažādos vikingu laikmeta un agro viduslaiku festivālos un pārsvarā ar cīņu lietām, kaut gan šobrīd esam krietni vairāk paplašinājuši arī agro viduslaiku un dzelzs laikmetam raksturīgo amatu un prasmju izpēti un apguvi.

Šogad nākamais pasākums ar mūsu piedalīšanos iecerēts augustā Tērvetē, “Zemgaļu dienās”.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: