Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Rudens vienādību (saulstāvju) pasākums 20. septembrī

Šajā saulainajā svētdienā divi mūsu grupas pārstāvji piedalījās rudens vienādībām (saulstāvjiem) veltītajā pasākumā Jūrmalā, pasaku mājā „Undīne”. Pasākums bija tāds vairāk iekšējs un uz pašiem vērsts, kaut gan arī apmeklētāju netrūka. Viss sākās ar uguns iegūšanu ar kramu un šķiļamdzelzi. Šīs prasmes veiksmīgas izmantošanas pamatā ir vairāku lietu kopuma vērā ņemšana – būtiskākā panākumu ķīla ir patiešām sauss un smalks iekurs.

DSC06384-aa

Principā šī pasākuma laikā paspēlējāmies galvenokārt ar krama skaldīšanu, kas bija vitāli svarīga prasme akmens un vēl bronzas laikmeta sākumā mūsu reģionā, jo krama rīki pēc savas efektivitātes daudzās jomās neatpaliek no modernajiem metāla rīkiem, atšķiras tikai darba ātrums.

DSC06341-A

Ar tiem lieliski iespējams apstrādā koku, ādu un pat zemi, iestiprinot no šī materiāla gatavotus darba galus, piemēram, koka kapļos vai medīt dzīvniekus, zivis un putnus izmantojot krama šķembas kā harpūnu atskabargas, bultu un šķēpu galus.

DSC06371-sirds

Mazliet pamēģinājām arī darvas tecināšanu no bērza tāsīm un virvju vīšanu ar kāšiem. Ar kāšiem (vienu kāsi) no linu pakulām izgatavoja tā saucamo jēlvirvi, kuras pēc tam lielākai stiprībai savja kopā savā starpā.

DSC06376

Pasākuma muzikālo daļu nodrošināja īru deju grupa „Moonlight Dancer” un pasākums kopumā vērtējams kā ļoti pozitīvs, un uzlādējošs un mēs esam tur laipni gaidīti turpināt sadarbību arī nākotnē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 21 septembra, 2009 by in Pasākumi.

Navigācija

%d bloggers like this: