Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

XII Dzīvās Arheoloģijas dienas Ķērnavā (Lietuva)

Šī gada jūlija sākumā senajā Lietuvas galvaspilsētā Ķērnavā jau divpadsmito reizi norisinājās Dzīvās Arheoloģijas dienas. To ietvaros uzstājās dažādi klubi, grupas, apvienības un kolektīvi kā arī individuālie dalībnieki no Lietuvas, Polijas, Baltkrievijas, Ungārijas, Zviedrijas, Francijas, Holandes, Latvijas u.c.

Pasākuma vieta ir gleznains un unikāls arheoloģisko senvietu komplekss, kurā ietilpst gan pieci pilskalni, gan plaša viduslaiku senpilsēta, gan vairākas akmens laikmeta apmetnes Neris upes krastā u.c gandrīz 200 hektāru platībā. Ne velti šis senvietu komplekss atrodas arī UNESCO pasaules aizsargājamā kultūras mantojuma sarakstā.

Pasākuma tradicionālais norises laiks jūlija sākumā ir pieskaņots Lietuvas pirmā un vienīgā karaļa – Mindauga kronēšanai, kas mūsdienu Lietuvā ir nacionālās brīvdienas. Šogad pasākumu apmeklēja arī Lietuvas kultūras ministrs.

Pasākuma norises vieta notika vienā no lielākajiem kompleksa pilskalniem, tas bija sadalīts pa laikmetu zonām – atsevišķi darbojās akmens un bronzas laikmeta grupas, atsevišķi – viduslaiku ikdienas atveidotāji.

Pāstāvētas bija gan dažādas daļēji no etnogrāfiskajām paralēlēm zināmas prasmes un amati, gan tādas, kas mūsdienās atdzīvinātas eksperimentālā ceļā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 6 jūlija, 2010 by in Pasākumi.

Navigācija

%d bloggers like this: