Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Aizvēsturisko prasmju diena Āraišos 29. augustā

Vakara bronzas liešana un primitīvistu darbošanās Meitu salā

Augusta pēdējā nedēļas nogalē Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā atdzīvojas Meitu sala, kur 28. un 29. augustā notiks aizvēsturisko prasmju dienas.

Arheologa Oskara Ušpeļa vadībā 28. augusta vakarā, iestājoties tumsai, notiks bronzas kausēšanas-liešanas publisks nakts pasākums. Bronzas kausēšana ir eksperiments, kura rezultātu ir grūti prognozēt. Lai tas noritētu veiksmīgāk, sākotnēji jāveic virkne sagatavošanas darbu – vietas sagatavošana, ādas plēšu, tīģeļu un lejamveidņu izgatavošana u.c. pasākumi. Par visiem šiem jautājumiem, aktivitātēm un notikumiem būs iespējas uzzināt 28. augusta vakarā, kad Āraišu muzejparka darbalaiks tiks pagarināts līdz plkst. 22:00. Vai esi to apmeklējis tumsā? Apmeklētājiem ieteicams līdzi ņemt kabatas lukturīšus, sveces vai lāpas.

29. augustā Meitu salas apmeklētājiem būs iespēja kopā ar vēstures entuziastu grupu „Primitīvisti” gūt ieskatu tā saucamo primitīvo iemaņu un aizvēsturisko prasmju zināšanās visas dienas garumā. Interesentiem būs iespēja redzēt krama apstrādi, bultu izgatavošanu, kaula un raga apstrādi, kā arī šaut ar loku. Arheologs Artūrs Tomsons ar savu domubiedru grupu dos ieskatu par seno dzīvesveidu akmens laikmetā.

Bronzas darbnīcā tiek atspoguļota bronzas laikmeta bronzas apstrādes eksperimentu gaita, pielietojot 2500-3500 gadus senas metodes, kuras, iespējams, izmantotas Latvijas teritorijā un tuvākajās kaimiņzemēs. Eksperimenti balstīti gan uz Latvijas teritorijā, gan Eiropā iegūto arheoloģisko materiālu.

Primitīvisti ir domubiedru grupa, kuras biedru mērķis ir kopīgi izzināt cilvēces pagātni, īpaši tās senākos posmus – akmens, bronzas un dzelzs laikmetus – par kuriem līdz mūsdienām saglabājies vismazāk ziņu.

Papildinformācija: Agnese Ramata, tel. 64107080, 26567912

araisi@history-museum.lv
http://arheobronza.wordpress.lv/
https://primitivisti.wordpress.com/about/

One comment on “Aizvēsturisko prasmju diena Āraišos 29. augustā

  1. Atbalsojums: Pasākumi « Primitīvisti

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 28 augusta, 2010 by in Jaunumi, Pasākumi.

Navigācija

%d bloggers like this: