Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Festivālā “Give and get” (2013)

Nu tā, milzu soļiem ir pienācis un pagājis rudens, ziema ar pēc kalendāra jau klāt. Tāpēc ir pienācis laiks, vismaz iztēlē sildoties pie kamīna siltās zeķēs ar groku rokās atcerēties vasaru, kas šogad bijusi diezgan raiba un pilna dažādu pozitīvu gājienu, notikumu un pasākumu.

Pašā vasaras vidū, Kurzemes pusē, pēc īsa savu esošo un topošo kolēģu – cīņubiedru arheologu apmeklējuma Skrundas Krievukalna izrakumos (bronzas laikmets rullē!:)), kas daļai no viņiem bija arheoloģisko lauka darbu prakse, mans ceļš aizveda uz turpat blakām notiekošo radošo prasmju festivālu “Give and Get”.
Arī šogad tas bija mainījis savu norises vietu un tie biedri, kas mīl apmeklēt smagākas ievirzes mūzikas festivālus, varētu būt sajūsmā par organizatoru šīgada izvēli – norisi rīkot festivāla “Zvērā” vecajā vietā.

Tā kā vasara ir pilna ar dažādiem pasākumiem, šogad sanāca apmeklēt tikai festivāla nedēļas pirmo pusi. Tomēr, arī šīs nepilnās trīs dienas bija gana, lai gan dalītos, gan šo to uzlādējošu saņemtu pretī.

Jāuzteic varenā virtuves organizācija ar lekcijām par visa veida ēšanas paradumiem, kā arī iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās interesantu ļaužu sabiedrībā, muzicējot, spēlējotes, mācoties, pie “Zvirbuļiem” attīstot līdzsvara izjūtu, gan vakarā uzraujot futbolu un noslēgumā izkarsējoties lieliskajā pirtiņā.

Ierodoties norises vietā no savas puses sākumā pat īsti nebiju plānojis šogad rīkot kādas lielas meistarklases, tomēr pasākuma atmosfēras ietekmē divas nelielas aktivitātes tomēr spontāni noorganizēju – vienu, protams, par saviem mīļotajiem kramiem, to apstrādi un lietošanu, bonusā pastāstot, kas tie tādi primitīvisti un kāda ir šī visa pasākuma filozofija; otru par zobencīņu pamatiem un arī mazliet plašāk par Eiropas tradicionālajām cīņasmākslām. Izrādās, ne tikai Austrumos ir tādas pastāvējušas. Un bija ļoti patīkami redzēt, ar kādu azartu šajās nodarbēs iesaistījās visu vecumu un dzimumu festivāla apmeklētāji:)

Katrā ziņā – šis festivāls ir stabili ieguvis favorīta statusu manā vasaras pasākumu izlasē un jānovēl organizatoriem daudz daudz enerģijas šo lielisko tradīciju turpinot arī citus gadus ar tikpat neizsīkstošu aizrautību un degsmi!

Artūrs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 30 decembr, 2013 by in Jaunumi, Pasākumi.

Navigācija

%d bloggers like this: