Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Eksperimentālās arheoloģijas konference Dublinā 2015. gada 16.-18. janvārī.

Šī gada 16.-18. janvārī šī bloga autoram atkal jau izdevās apmeklēt 9. Eksperimentālās arheoloģijas konferenci (EAC 9) un Eiropas arheoloģisko brīvdabas muzeju asociācijas (EXARC) ikgadējo tikšanos, kas šogad norisinājās Īrijā, Dublinā. To organizēja Dublinas Universitātes Koledža (University College Dublin) un Īrijas Nacionālais Mantojuma Parks (National Heritage Park). Konferencē piedalījās 28 valstu pārstāvji un tā bija organizēta dažādos līmeņos un darba grupās. Konferences dalībnieki varēja noklausīties vairāk kā 50 priekšlasījumus par dažādiem eksperimentālās arheoloģijas aspektiem. Dalībnieku izvēlētās tēmas aptvēra plašu tēmu loku un skāra gan ēku un struktūru rekonstrukciju gatavošanu un testēšanu, gan seno tehnoloģiju izpēti un rīku funkciju noskaidrošanu, gan eksperimentālās arheoloģijas metožu izmantošanu pedagoģijā un izglītībā.

Konferences ietvaros notika arī EXARC organizēta apaļā galda diskusija par arheoloģisko brīvdabas muzeju lomu sabiedrības izglītošanā. Diskusija izvērtās visai aktīva un galvenie secinājumi bija par pētnieka / eksperimenta veicēja spēju precīzi formulēt pētījuma problēmu un apzināties veicamo darbību.

Konferences dalībniekiem bija iespēja arī apmeklēt UCD Arheoloģijas skolas lauka pētījumu teritoriju, kur eksperimentālās arheoloģijas studenti darbojas praktiski, apgūstot senās tehnoloģijas (kalšana, māla trauku gatavošana, bronzas liešana, testējot dažādus arheoloģisko struktūru modeļus (dažādu laikmetu dzīvesvietu rekonstrukciju veidošana), tādējādi realizējot savu teorētisko pētījumu praktisko pamatojumu.
Noslēgumā konferences dalībniekiem bija iespēja apmeklēt arī Nacionālā Mantojuma Parku (National Heritage Park), kas ir lielisks arheoloģiskā brīvdabas muzejparka piemērs, kurā apmeklētāji var iepazīties ar dažādiem šīs valsts vēstures posmiem sākot no vidējā akmens laikmeta, un beidzot ar viduslaikiem un normaņu iekarojumu laiku.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 24 februāris, 2015 by in Jaunumi.

Navigācija

%d bloggers like this: