Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Trešā talka Lucavsalā

Un tā jau trešo nedēļas nogali (no 20. līdz 23. martam) pēc kārtas veltījām  dārza darbiem un Lucavsalas iepazīšanai. Lielākā daļa no šobrīd lietojumā jauniegūtā zemes gabala ir vairāk vai mazāk attīrīta no modernajiem atkritumiem un pērnās zāles un citu organisko drazu slāņiem. Tomēr laiku pa laikam kādi stikla, plastmasas un dzelzs skārda “sniegpulksteīši” tiek atrasti joprojām.

Nākamie uzdevumi būs tikt galā ar zaru un pērnās zāles čupām, kuras pagaidām izveidotas kā pagaidu “žogs”, jo iepriekšējais ir vienkārši nozagts. Šobrīd lielākās cerības ir uz Lielo Talku aprīlī, kad tiek solīts centralizēts konteiners atkritumu izvešanai.

Tāpat arī ir redzams, ka visgrūtāk būs attīrīt zemes gabala centrālo daļu, kurā atrodas nodegušās dārza mājiņas paliekas, jo ugunsgrēkā pirms pāris gadiem šeit izkusa ievērojams daudzums plastmasu. Zeme ap šo vietu ir ļoti piesārņota ar dažādām drazām. Turklāt no liesmām cieta arī divas vistuvāk esošās ābeles, kurām gan apzāģējām atmirušos zarus, bet vai tām izdosies atkopties, laiks rādīs. No lielākajiem un izliektākajiem nozāģētajiem zariem sākām arī pamazām labiekārtot šo vietu, izveidojot improvizētu soliņu.

Ir skaidrs, ka vienkārša nebūs arī vismaz divu siltumnīcu palieku novākšana. Plēvju aizdare pa šo laiku ir sadalījusies daudzos smalkos gabaliņos un zeme ar tiem šajās vietās ir ļoti piesārņota.

Talkojot arī turpinājām apzāģēt un apkopt zarus sen neapkoptajām ābelītēm, kas pa šo laiku saauguši ļoti cieši, kā arī jaukt sabrukušās un ne visai estētiskās tualetes ēciņas paliekas. To jaucot secinājām, ka iepriekšējie saimnieki to būs izmantojuši arī kā instrumentu glabātuvi, par ko liecināja sen aizmirstu skrūvgrieža, zāģīša un naglu bundžas atradumi. Turklāt zem tās paliekām atklājās izēstu plūmju kauliņu “depozīts” – kāda sīkā grauzēja sen paslēpto krājumu vieta :)

Labā ziņa – pilnīgi visi šeit iepriekš augušie augi un puķes tomēr vēl nav iznīkuši un, tuvojoties pavasarim, šādi tādi patīkami pārsteigumi gaidāmi vēl. Apsekojot labi aizaugušo dienvidu robežu, atradām vēl vienu ligzdiņu –  arī šī visticamāk piederējusi kādam no daudzajiem ķauķiem. Kā rāda pirms kāda laika veikti novērojumi – Lucavsalā savulaik vienā dienā piefiksētas 37 putnu sugas! Otra labā ziņa – viena no putnu būrīšiem tuvumā vairākkārt novērojām divus melnos strazdus – tā ka izskatās, ka mums ir jauni kaimiņi :) Kā

Sestdienas dienā notika arī neliela ekskursija, kurā visi ieinteresētie varēja iepazīties ar padarīto jau lietojumā paņemtajos dārzos un noskatīt potenciālās vietas savējiem.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 24 marts, 2015 by in Jaunumi, Pasākumi.

Navigācija

%d bloggers like this: