Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Kā mums gāja Lielajā Talkā

Saulainā aprīļa pēdējā sestdienā, jau pašā rīta agrumā, Dārzkopju gatves (ak šie lieliskie Lucavsalas ieliņu nosaukumi!:)) sākumā Lucavsalā pulcējās desmitiem brīvprātīgo talcinieku. Zilajiem plastmasas maisiem plīvojot, tie devās Lucavsalas zaļo biezokņu dzīlēs atbrīvot tos no industriāli antropogēnā mantojuma slāņu tonnām.

Jāsaka, ka no solītajiem četriem atkritumu savākšanas konteineriem tika atvesti tikai divi, un tie piepildījās zibenīgā ātrumā – aptuveni stundu divu laikā, tie bija pārkrauti līdz maksimumam.

IMG_2410

Mūsu galā arī piedzīvojām brīvprātīgo talcinieku viļņa uzlidojumu, pēc kuru darbošanās mūsu zemes gabala kaimiņu zona kļuvusi apbrīnojami tīra un sakārtota.

Arī savā iznomātajā zemes gabalā beidzot pilnībā pabeidzām atkritumu aizvākšanu, kuru lielākā koncentrācija bija palikusi vienīgajā no nenodedzinātajām ēciņām. Tajā pamazām atklājās pat vairāki slāņi dažādu periodu sadzīvotā mantojuma :)

Acīmredzot, pēc šīs ēciņas pamešanas pirms vairākiem gadiem, tā kādu laiku izmantota kā izgāztuve tuvākajai apkārtnei. Savukārt, tuvāk grīdai bija saglabājušās bijušo iemītnieku lietas, kas ļāva datēt šīs vietas aktīvo izmantošanu ar deviņdesmito gadu vidu, kaut gan atsevišķi priekšmeti, visticamāk, bija izgatavoti agrāk. Īpaši jauks bija antīks lietussargs ar grebumiem rotātu vintāžīgu koka rokturi, ko diemžēl pārdot hipsteriem visticamāk neizdosies, jo tas bija pārāk skumjā tehniskajā stāvoklī :)

Zem ēkas grīdas atklājās iedziļināta slēptuve, kurā diemžēl, ievārījumu burku depozīts gan netika atrasts, bet kopumā, izanalizējot redzēto, viennozīmīgi bija skaidrs, ka šeit varētu būt laiku pa laikam uzturējies kāds latviešu tautības vecāka gadagājuma ļaužu pāris.

Paldies arī atsevišķiem brīvprātīgajiem, kas ziedoja personīgo laiku, transportu un degvielu, lai pāri palikušos un konteineros nesatilpstošos savākto atkritumu maisus nogādātu līdz vietai, kur tos vieglāk būtu savākt Domes atkritumu savācējiem. Mazliet dīvaini jau tas ir, kad līgumos ar dārzu iznomātājiem ir punkts par atkritumu izvešanu, bet realitātē par to jārūpējas vien pašiem. Vēl atsevišķi fotomirkļi no atsevišķām talkas epizodēm:

Talkas noslēgums tika atzīmēts Ekokopienas dārzā ar nelielu koncertiņu un vairākām dažādu prasmju meistarklasēm :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 26 aprīļa, 2015 by in Jaunumi.

Navigācija

%d bloggers like this: