Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Ceturto reizi notiks eksperimentālās arheoloģijas vasaras skola

Rīgā ceturto reizi notiks Baltijas eksperimentālās arheoloģijas un seno tehnoloģiju vasaras skola.

Šogad no 15. līdz 21. jūlijam Rīgā, Lucavsalā norisināsies Baltijas eksperimentālās arheoloģijas un seno tehnoloģiju vasaras skola. Šis projekts aizsācies 2013. gadā kā aizvēstures prasmju atdzīvināšanas projekts, kas sākotnēji notika sadarbojoties LU Vēstures un filozofijas fakultātes arheoloģijas studentiem un LU Humanitāro zinātņu antropoloģijas studiju programmas studentiem, sadarbībā ar Latvijas Nacionālais Vēstures Muzejs.

Šobrīd nedēļu ilgā pasākuma formāts ir paplašināts, tas kļuvis atvērts ikvienam interesentam. Pēdējos gados to organizē biedrība Latvijas Arheoklubs (https://www.facebook.com/latvijas.arheoklubs/)

Lai gan tieši aizvēsture ir visilgākais vēstures posms, skolu programmās tai vienmēr tiek veltīts vismazākais stundu apjoms, liekot uzsvaru galvenokārt uz 20. gs. politiskās vēstures norisēm. Līdz ar to sabiedrībā veidojas nepilnīgs, fragmentēts un stereotipisks priekšstats par senākajiem vēstures posmiem.

Baltijas eksperimentālās arheoloģijas vasaras skolas ietvaros arī šogad katru dienu norisināsies dažādas lekcijas, meistarklases un darbnīcas.

Šī gada vasaras skolas ietvaros notiks aizvēsturiskās keramikas gatavošanas meistarklase (vad. māksliniece Eva Liepiņa), uguns ieguves nodarbība (vad. vēsturnieks Atis Artmanis), lekcija par audumu vēsturi Latvijas teritorijā (vad. LNVM pētniece Irita Žeiere), darbs ar vertikālajiem aužamajiem stāviem (tekstilmāksliniece Līva Kaprāle), dzelzs apstrādes kurss (vad. vēsturnieks Aivars Siliņš), seno ziepju izgatavošanas pamati (vad. Māra Kalniņa un Daija Līdaka), krama apstrādes un bronzas liešanas kurss ar bronzas laikmeta priekšmetu repliku gatavošanu, tai skaitā projekta “Skolas soma” ietvaros kā arī lekcija par eksperimentālo arheoloģiju (vad. arheologs Artūrs Tomsons, LNVM, EXARC), adatas pinuma apguves nodarbība (vad. folkloriste Liene Kņaze), āra dzīves pamati (vad. Paulīna Latsone no Latvijas skautu un gaidu apvienības), seno distances ieroču (šaujamloks, linga u.c.) iepazīšanas kurss (vad.biologs Ivo Dinsbergs), akmens laikmeta zvejas tīklu gatavošanas meistarklase (vad. aizvēstures interpretētāja Lucia Ros (EXARC) no apvienības Prehistory Alive Worldwide (Nīderlande)).

Skolā uzsvars tiek likts uz individuālās pieredzes nozīmi, patstāvīgo domāšanu un aktīvu praktisku līdzdalību.

2019

Pieteikšanās rakstot uz epastu: arheo.vasarasskola@gmail.com , dalība par ziedojumiem.

Norises vieta: https://goo.gl/maps/ZoGVr5humWrqxzus6

Pasākumu kalendārs visām dienām no 15.-21.07.: https://www.facebook.com/pg/eksp.arh.vasaras.skola/events


*EXARC ir starptautiska eksperimentālajai arheoloģijai, aizvēstures muzejparkiem, senajām tehnoloģijām un dzīvajai vēstures interpretācijai veltīta organizācija, kas apvieno gan institucionālos, gan individuālos biedrus visā pasaulē.

* Latvijas Arheoklubs ir biedrība (dib. 2015. g.), kura apvieno senākās vēstures interesentus. Kopš 2016. gada Latvijas Arheoklubs no Rīgas pašvaldības nomā nelielu dārzu teritoriju Lucavsalā, kas no degradēta nostūra šobrīd ir pārvērties par omulīgu seno dārzu, kur regulāri organizē arī dažādas senākajai vēsturei un arheoloģijai veltītas izglītojošas aktivitātes.

*Eksperimentālā arheoloģija ir arheoloģijas nozare, kuras mērķis ir iegūt informāciju izrakumos atrastā arheoloģiskā materiāla labākai interpretācijai.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 8 jūlija, 2019 by in Jaunumi, Pasākumi, Projekti.

Navigācija

%d bloggers like this: