Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Ieskats 2019. gada eksperimentālās arheoloģijas un seno tehnoloģiju vasaras skolā

2019. gada jūlijā jau ceturto reizi notika Baltijas eksperimentālās arheoloģijas un aizvēsturisko tehnoloģiju vasaras skola.

Trešo gadu pēc kārtas par norises vietu bija izvēlēta Rīga – biedrības Latvijas Arheoklubs no Rīgas pašvaldības nomātā un sakoptā dārzu teritorija Lucavsalā.

Šogad skolā piedalījās gan jau pazīstamie lektori kā dr. geol. Līga Zariņa ar stāstu par krama veidošanos, keramiķe Eva Liepiņa (LMA) mācīja senās bezripas keramikas gatavošanu, biologs Ivo Dinsbergs ierādīja lokšaušanas pamatus un mācīja dabas materiālu izmantošanu, vēsturnieks Aivars Siliņš (Daugavas muzejs Dolē) mācīja dzelzs apstrādi un kalšanu.

Šogad skolā piedalījās arī vairāki jauni meistarklašu vadītāji, kā arheoloģisko tekstīliju eksperte Irita Žeiere (LNVM), Paulīna Latsone (Latvijas skautu un gaidu apvienība), kas mācīja mezglu siešanas mākslu,  Daija Līdaka (“Daija Vu – Nu ir ziepes”) ierādīja potaša ziepju gatavošanu un Lucia Ros (Nīderlande) no apvienības Prehistory Alive Worldwide mācot akmens laikmeta zvejas tīklu veidošanu.

Arī vairāki Arheokluba biedri bija sagatavojuši un papildinājuši jau agrāk izstrādātas nodarbības, lekcijas un meistarklases par sev tuvām tēmām – vēsturnieks Atis Artmanis mācīja uguns iegūšanu, māksliniece Līva Kaprāle kopā ar Iritu Žeieri un pēc tam atsevišķi ierādīja aušanas tehnikas dažādu risinājumu vertikālajos aužamajos stāvos, folkloriste Liene Kņaze visiem ieinteresētajiem mācīja adatas pinuma nianses.

Vasaras skolu apmeklēja vairāk nekā 50 ieinteresēto dažādu vecumu apmeklētāju, tajā skaitā arī no dažādām Latvijas pilsētām un pat visai tālām zemēm, kā Japānas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 31 decembr, 2019 by in Jaunumi, Pasākumi and tagged , , , .

Navigācija

%d bloggers like this: