Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Āraišu svētki 2011

Šī gada 30. jūlijā mūsu grupa piedalījās nu jau par tradīciju kļuvušajos Āraišu svētkos.

Šī gada pasākums noritēja Jāņa Apala zīmē. Āraišu ezerpils atklājējam, pētniekam un atjaunotājam, kurš šī gada sākumā bija devies aizsaulē, tika atklāta jaunizveidota piemiņas vieta, lai godinātu Apala kunga devumu Latvijas arheoloģijas un eksperimentālās arheoloģijas popularizēšanā Latvijā un pasaulē.

Šī gada svētku temats bija “Rekonstrukcija un eksperiments arheoloģijā”. Mūra pilsdrupu teritorijā notika arī zinātniskie lasījumi par šo tematiku, kas skāra plašu jautājumu loku.

Kā viens no spilgtākajiem svētku brīžiem jāpiemin jaunizveidotās mezolīta slieteņa rekonstrukcijas atklāšana Meitu salā. Šis projekts bija kulminācija nedēļu ilgušajam Latvijas Arheologu biedrības rīkotajam plenēram, kura laikā noritēja darbs pie šī slieteņa rekonstrukcijas, kas tika izstrādāta un veikta arheologa Normunda Graša vadībā.

Bez tam dzelzs laikmeta latgaļu ezerpilī turpinājās darbi Baibas Dumpes vadībā ieklājot klonu un veidojot māla krāšņu rekonstrukcijas vairākās ezerpils ēkās.

Savukārt mūsu grupa šajā pasākumā piedāvāja ieskatu gan krama apstrādes pamattehnikās, kurās ikviens interesents varēja iemēģināt savu roku, gan klātienē iepazīties ar dažādiem akmens un bronzas laikmeta rīku atdarinājumiem un tos praktiski izmēģināt.

Pasākums atstāja labu iespaidu un neapšaubāmi, jāvēl spēki organizatoriem šo tradīciju izvērst un turpināt arī citus gadus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 11 augusta, 2011 by in Jaunumi, Pasākumi.

Navigācija

%d bloggers like this: