Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Konferenču un lekciju rudens

Šī gada rudens ir bijis bagāts ar dažādām vēsturei un arheoloģijai veltītiem pasākumiem, kur ikvienam vēstures un arheloģijas interesentam bija iespējams atrast kādu sev sirdij tuvu priekšlasījumu.

Tā jau 17. septembrī, Vislatvijas vēsturnieku lielā kongresa ietvaros, kongresa otrā dienā Vēstures un filozofijas fakultātē notika arī Latvijas arheologu lasījumi. Runāja pazīstami ļaudis – Jānis Ciglis, Antonija Vilcāne, Elīna Guščika un citi. Īpašu uzmanību izpelnījās Roberta Spirģa priekšlasījums, kas pasākuma izskaņā raisīja spraigas diskusijas un jautājumu krustugunis par daudzu līdz šim Latvijas arheoloģijā labi zināmo “pagānisko” piekariņu iespējamās nozīmes jaunām  interpretācijas iespējām, saistībā ar plašām to atveidu atrastajām analoģijām kristietības mākslā.

Par zināmu jautrību pasākuma debašu daļā parūpējās arī valodnieks Voldemārs Pļavnieks ar daudzām jaunām un visai eksotiski revolucionārām pagātnes norišu interpretācijām caur valodas deģenerēšanās, jeb “nošļaupšanās” prizmu :D

Jau neilgi pēc tam – 23. septembrī vēstures fakultātē notika daudz spraigu aktivitāšu norišu Zinātnes nakts ietvaros, kur neapšaubāmi, par klātesošo favorītu un pasākuma “naglu” bija uzskatāms prof. H.Tumana  iestudējums “Vēstures dzimšana” ar prof. Andreju Vasku – “vēstures tēva” Herodota lomā :)

3. oktobrī notika viesošanās pie studenšu korporācijas “Varavīksne”, kur viesību vakara ietvaros,  vienlaikus pārstāvot arī Akadēmisko vienību “Austrums”, notika priekšlasījums par eksperimentālo arheoloģiju.

Savukārt tieši pēc mēneša – 17. oktobrī – Vēstures un filozofijas fakultātē notika kopīgs Latvijas – Dānijas topošo un esošo arheologu, arheloģijas maģistra un doktora programmu studentu kopīga dalīšanās un bagātināšanās savstarpējā pieredzē.

Dāņu studentu grupa profesora Klausa Randsborga vadībā Latvijā bija ieradušies lielākas Baltijas valstu apmeklējuma tūres ietvaros.  Seminārā tā dalībnieki dalījās ar pieredzi un iepazīstināja gan ar saviem pētījumiem, gan lielākiem projektiem, kuros tiem bijušas iespējas piedalīties un tos vadīt.

1. novembrī notika arī Latvijas arheologu biedrības pirmais šīs sezonas lekciju pasākums, kurā ar saviem šīs sezonas pētījumiem iepazīstināja virkne Latvijas arheologu.

8. novembrī Dabas retumu krātuves lekciju pasākumā Latvijas Dabas muzejā uzstājās arī mūsu akmens laikmeta pētnieki – Valdis Bērziņš un Ilga Zagorska, kas stāstīja par pagājušās sezonas lielākajiem atklājumiem Burtnieku ezera krastos, kopā ar vācu kolēģiem pētot slaveno neolīta Riņņukalna apmetni.

10. novembrī atsākām mūsu regulārās tikšanās reizes, kas šoreiz bija veltīta krama apstrādes pamattehniku atkārtošanai, šoreiz kopā ar akmens laikmeta pētnieku Valdi Bērziņu.

Katrā ziņā rudens ir iesācies ļoti pozitīvi un pozitīvi un jācer, ka šīs aktivitātes neapsīks arī turpmāk, piemēram, domājot par LU 70. konferences tuvošanos 2012. gada janvāra – februāra mijā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 12 novembr, 2011 by in Jaunumi, Pasākumi.

Navigācija

%d bloggers like this: