Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Atskats uz aprīlī un maijā paveikto

Pavasaris sākās ar intensīvu darbošanos –  organizējot Baltijas Eksperimentālās arheoloģijas vasaras skolu, kurā iesaistījušies arī vairāki mūsu biedrības biedri.

Šis gatavošanās ietvaros tika sarīkotas vairākas tikšanās, kur turpinājām apgūt pamatlietas, kas saistāmas ar divām aizvēstures senāko posmu nepieciešamākajām prasmēm – krama apstrādi un bronzas kausēšanu – grebjot veidnes un gatavojot priekšmetu modeļus no vaska bronzas lējumiem.

Savukārt, biedrības iznomātajā zemes gabalā Lucavsalā turpinājām sakopšanas darbus, novācot pagaidu “valni”, kas bija izveidojes pirmajā sezonā no dažādiem zariem u.c., kopš tur sākām darboties, un tālak turpinot darbu pie pinumu žoga.

Lielās Talkas laikā aprīļa beigās arī mazliet paskaldījām kramus publikai par prieku, un pēcāk atjaunojām arī vairākas dobes, bet  22. maijā savienojām abus zemes gabalus, izveidojot “eju” starp tiem.

Visai iespaidīgu izmēru šobrīd jau sasniegušas pagājušajā gadā iestādītās krāsu mēles, kuru lapas pagātnē izmantotas audumu krāsošanai. Augs ir divgadīgs, otrajā gadā gaidāmas sēklas, tā ka gaidām ar nepacietību, kad un kā tas izskatīsies :)

IMG_3959

 

Savukārt, eksperimentējot ar bronzas lējumiem, visai labi tikām galā ar jaunu risinājumu izzināšanu, kas paplašinātu mūsu izpratni par metodēm, ar kādām ir iespējams izgatavot lējumus bronzā, bet kuras arheoloģiskajā materiālā var gandrīz pilnīgi neatspoguļoties, piemēram, izmantojot koka veidnes, vai kā apstrādāt dolomīta veidnes, lai lējuma laikā tās nereaģētu ar izkausēto metālu.

Maija beigās piedalījāmies arī Mežotnes pilskalna svētkos seno cīņu un dzīvās vēstures grupas “Kāvi” formātā –  gan ar uzstāšanos un priekšlasījumu par zobenu vēsturi, gan atkal jau demonstrējot un popularizējot seno distances ieroču lietojumu, ļaujot ikvienam ieinteresētajam izšaut ar loku, iemest mērķī ar šķēpu, cirvi, lingu u.c.

Vairāk un ātrāk par gaidāmajām uzstāšanās reizēm varat uzzināt portālā Facebook:

https://www.facebook.com/latvijas.arheoklubs

https://www.facebook.com/kavi.lv

Šobrīd turpinam darbu pie Baltijas Eksperimentālās arheoloģijas vasaras skolas, kas norisināsies Āraišos, no 18. līdz 24. jūlijam. Informācija par projektu tagad ievietota arī Eiropas arheoloģisko brīvbabas muzeju asociācijas mājas lapā angļu valodā:

http://exarc.net/events/baltic-experimental-archaeology-summer-school

Visi laipni aicināti, īpaši uz publikas dienu, 23. jūlijā!

BEAVS 2016

One comment on “Atskats uz aprīlī un maijā paveikto

  1. Kreditors Jānis
    21 jūlija, 2016

    Daudz padarīts. Labi, ka pievienotas bildes. Interesantāk lasīt ..

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 9 jūnija, 2016 by in Jaunumi, Pasākumi.

Navigācija

%d bloggers like this: