Arheostudija

Blogs par eksperimentālo arheoloģiju, vēsturi un dabu.

Jauniešu ETNO dienas koncerts JVLMA

Šī gada 7. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Akmens zālē notika Jauniešu Etno dienu koncerts. Tā idejas autoru mērķis bija apzināt aktīvos jauniešu kolektīvus, kas izpilda tautas mūziku dažādos mūsdienīgos izpildījumos, jo, kā informēja JVLMA pārstāve Anda Beitāne, kas akadēmijā vada arī etnomizikologu klasi, tad gan bērnu, gan pieaugušo kolektīvu, kas Latvijā šobrīd darbojas tieši šajā lauciņā ir pietiekami daudz, bet šī pasākuma mērķis būtu apzināt šo pārrāvumu un parādīt plašākai sabiedrībai, ka arī jaunatne šajā jomā ir samērā aktīva. Pati ideja šādam pasākumam ir samērā jauna, radusies pagājušā festivāla Baltica laikā kopā ar Nemateriālās kultūras centra cilvēkiem, tādēļ nav vēl saucama par festivālu, bet dienām, lai apzinātu tieši tautas mūzikas jomā šobrīd esošo jauniešu auditoriju un radītu savā ziņā alternatīvu Balticai.

Koncertā piedalījās sešas grupas. Koncertu atklāja “Baļķi” no Liepājas.

Stafeti pārņēma “Rudzi” no Rīgas Rutas Stepiņas vadībā.

“Vīteri” no Rēzeknes atstāja visenerģiskākā (un šķiet arī skaļākā) kolektīva iespaidu, kuru izstāšanās rezultātā pat flegmātiskā latviešu publika sāka plaukšķināt līdzi (http://www.draugiem.lv/viteri).

Kopa “Kokle” no Rīgas skolnieku pils priecēja ar tehniski dažādu priekšnesumu – gan ar jau dzirdētām, gan jaunām dziesmām to repertuārā.

“EtnoM” jeb JVLMA četrgadīgā etnomuzikoloģijas studentu klase, kurai šogad turklāt būs pirmais izlaidums, rādīja savu varēšanu pasaules mūzikas tradīciju apguvē.

Klātesošie tika priecēti ar vairākiem skaņdarbiem kā arī dziesmām bulgāru, ebreju, grieķu, portugāļu valodās.

Pasākumu noslēdza Dāvja Stalta “Vecpilsētas dziedātāji”, kura programmā bija arī vairākas pašau dalībnieku radītas dziesmas.

Pasākums uzskatāms par izdevušos, pēc tā ir labi redzams, ka mūsu senās muzikālās tradīcijas joprojām ir dzīvas, ka tām ir nākotne, bet, protams, citējot mūsu tautas dižo dzejnieku, “pastāvēs, kas pārvērtīsies”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 8 maija, 2010 by in Jaunumi.

Navigācija

%d bloggers like this: